آخرین‌های اندیشه نگار پارس

اخبار فناوری اطلاعات

 

در آخرین روز های پایانی سال 2016 میلادی، سیسکو موفق به دریافت دو Certificate معتبر MEF Carrier Ethernet 2.0 و Miercom Performance Verified شد.

 دو Certificate فوق نتیجه تلاش های روز افزون سیسکو برای نو آوری در حوزه شبکه هستند. در سالی که گذشت شرکت های زیادی از نوآوری های سیسکو بهره فراوانی بردند. به طور مثال در جشنواره سالیانه Cisco Live، بانک Huntington اعلام کرد که موفق شده با استفاده از Cisco Intelligent WAN میزان Reliability زیرساخت شبکه ی خود را 65% و High Availability  را 100% افزایش دهد. همچنین سیسکو موفق شد جایزه Best of Interop را برای سرویس و فناوری های زیر دریافت کند:

 Cisco Enterprise NFV‌:

اولین راهکار تجاری مجازی سازی  برای شعبCisco Flexible Radio Assignment: قابلیت مدیریت هوشمند ظرفیت پهنای باند به صورت Real-Time برای دستگاه های Cisco Aironet Wireless Access PointsCisco FirePOWER Next Generation Firewall: اولین فایروال مبتنی بر تهدید و Fully Integrated درجهان

 و اکنون دو Certificate جدید سیسکو:

 MEF Carrier Ethernet 2.0 این Certificate به راهکارهای برتر حوزه Carrier Ethernet 2.0 داده می شود. برای دریافت Certificate مذکور، 634 Test Casee بر روی راهکارهای مورد بررسی صورت می گیرد. سیسکو با داشتن   Carrier-Class Router هایی همچون ISR 4000 Series و ASR 1000 Series توانست به راحتی در تمامی Test Case  ها نتایج بسیار مطلوبی کسب کند.

 علاوه بر Certificate معتبر فوق، سیسکو موفق به دریافت Miercom Performance Verified نیز شده است. موسسه Miercomm ادعای تولید کنند گان تجهیزات شبکه ای در خصوص Performance تجهیزات خود را در لابراتوارهای مجهزش مورد بررسی، و در صورت پاس شدن در آزمایشات متعدد به آنها  Certificate ی موسوم به Miercom Performance Verified اهدا می کند. دارا بودن Miercom Performance Verified Certificate برای نرم افزار های بستر Cloud از سخت افزار ها  مهم تر است. سیسکو موفق شده این  Certificate را برای ISR 4000 Series و از آن مهمتر، Cloud Services Router 1000V کسب کند.

 

MSA 2042

 

 

این دستگاه که از ذخیره سازهای خانواده MSA می باشد قابلیت های remote Replication و همچنین Tiering را پوشش می دهد و همچنین به مانند Storage های enterprise می توان از SSD های 800 گیگا بایتی برای Read Cache استفاده کرد. قیمت این دستگاه از 10000 دلار شروع می شود و همچنین دارای لایسنس برای 512 عدد snapshot می باشد. این دستگاه می تواند تا 8 پورت برای اتصال به Host ها داشته باشد. 

بصورت خلاصه تفاوت این مدل نسبت به مدل 2040 در این است که روی این دستگاه جدید می توان دو SSD با ظرفیت 400 گیگا بایت قرار داد و برای Cache از آن استفاده نمود

شرکت Hewlett-Packard مجموعه ابزار جدیدی را با نام Enterprise Security Solutions روانه بازار کرده است که به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کند با مشکلات
امنیتی ایجاد شده از جانب ابزارهای پردازش ابری و رسانه‌های اجتماعی مقابله کنند.

ادامه مطلب...

نتایج حاصل از مطالعات جدید مرکز RAND نشان داد میانگین خسارتی که هر سرقت اطلاعاتی برجا می‌گذارد معادل ۲۰۰ هزار دلار محاسبه می‌شود که این رقم تقریبا معادل هزینه‌ای است که شرکت‌ها برای تامین امنیت IT در سیستم‌های خود هزینه می‌کنند.

نتایج این بررسی در آخرین نسخه از «نشریه امنیت سایبری» به چاپ رسید و این در حالی بود که پیش‌تر مرکز Ponemon Institute اعلام کرده بود هر سرقت اطلاعاتی خسارت بزرگتری را برجا می‌گذارد. این مرکز برای سال جاری گزارش داده بود هر گونه نقض اطلاعاتی در سازمان‌ها می‌تواند هزینه‌ای معادل ۴ میلیون دلار برجا بگذارد.

ساشا رومانوسکی، مدیر تحقیقات RAND، اعلام کرد: در این زمینه گزارش‌های مربوط به 12هزار مورد سرقت اطلاعاتی بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ میلادی را تحلیل کرد و در پایان متوجه شد هزینه‌ای که هر سازمان در جریان یک سرقت اطلاعاتی متقبل می‌شود کمتر از ۲۰۰ هزار دلار است.

نویسنده گزارش نهایی مربوط به این بررسی گفت: «ما متوجه شدیم هزینه مربوط به سرقت‌های اطلاعاتی از سازمان‌ها کمتر از ۲۰۰ هزار دلار است و این رقم بسیار کمتر از چند میلیون دلاری محاسبه می‌شود که در گزارشPonemon2015  اعلام شده‌بود. علاوه‌بر این، ما متوجه شدیم سازمان‌هایی که مورد چنین سرقت‌هایی قرار می‌گیرند حدود ۰.۴ درصد از درآمدهای سالانه خود را بابت چنین خسارت‌هایی پرداخت می‌کنند که این رقم بسیار کمتر از ۱.۳ درصد سرقت از مراکز فروش کالا و ۰.۹ درصد کلاهبرداری‌های آنلاین محاسبه می‌شود».

گزارش تصویری اندیشه نگار پارس