آخرین‌های اندیشه نگار پارس

اخبار فناوری اطلاعات

WHY HPE ProLiant Gen10

چرا نسل دهم سرور های HPE ؟

امروزه سبک جدید کسب و کارها نیازمند تجربه وتوان محاسباتی ای می باشد که بر نتایج کسب و کار متمرکز است و چابکی، امنیت و کنترل اقتصادی را از هسته تا ابر فراهم می نماید.

HPE توسط نسل جدید سیستم های G10 خود قادر به ارائه این تجربه محاسباتی جدید است که موجب سرعت بخشیدن به کاربرد های تجاری می شود

این تجربه بر سه ایده اصلی استوار است :

1- چابکی : ارائه نتایج کسب و کار با بهینه سازی اپلیکیشن ها برای انواع عملکردها با اتوماسیون هوشمند

2- امنیت : محافظت از کسب و کار و داده ها به توسط امن ترین سرورهای استاندارد جهان صنعت

3- کنترل اقتصادی : پرداخت هزینه تنها برای آنچه که مورد استفاده قرار می گیرد، با استفاده از مدل های نوآورانه مصرف و سرمایه گذاری

رهبر بی قید و شرط بازار سرورها :

موفقیت پیشرو در صنعت HPE ProLiant بخشی از تعهد مداوم این کمپانی برای ارائه زیرساخت استاندارد سرور در صنعت می باشد که نوآوری، کیفیت، امنیت و اثربخشی اثبات شده را ارائه می دهد. تا کنون نزدیک به 40.4 میلیون سرور از محصولات HPE به فروش رفته است.

 

خانواده نسل دهم HPE ProLiant :

نسل دهم سرورهای HPE در خانواده های متفاوتی موجود می باشد از جمله DL ها :

HPE ProLiant Rack Familiy – DL360 , DL380 , DL560 and DL580 servers

خانواده HPE ProLiant Gen10 Rack Servers :

رک سرور های جدید نسل دهم HPE " امن ترین سرور های استاندارد در جهان صنعت " ، این ادعای بزرگ بر اساس تکنولوژی منحصر به فرد silicon root of trust میباشد که همراه با طیف وسیعی از دیگر فناوری های امنیتی متمایز که تنها کمپانی HPE ارائه می دهد آورده شده است

خانواده سرورهای DL هنوز از انعطاف پذیر ترین، قابل اعتماد ترین و بهینه سازی شده ترین سرور های رک ProLiant تا به حال هستند

همانطور که کمپانی HPE همچنان به ارائه نوآوری های محاسباتی پیشرو در صنعت می پردازد، نمونه محصولات رک HPE ProLiant Gen10، با انتخاب های انعطاف پذیر و طراحی همه کاره همراه با افزایش بهره وری انرژی، در نهایت موجب کاهش TCO (هزینه های سرمایه گذاری) شما می شود

یکپارچه شده با یک مجموعه مدیریت ساده

خانواده رک سرورهای ProLiant Gen10 راه حل های زیرساختی قابل اعتماد، سریع و مطمئنی را ارائه می دهد و همچنین به افزایش بهره وری کارکنان IT و تسریع در ارائه خدمات کمک می نماید

علاوه بر این ، خانواده رک ها از نظر عملکرد برای Workload های چند کاربردی بهینه سازی شده اند تا به طور قابل توجهی سرعت عملیات IT را افزایش داده و آن را قادر سازد تا سریعتر به نیازهای تجاری در هر اندازه،  پاسخ دهد

ویژگی های ارائه شده به توسط محصولات نسل دهم :

- حداکثر 27 برابر checkpoint operation های سریعتر که امکان عملیات تجاری را به میزان قابل توجهی چابک تر می کند و کاهش 20 برابر در زمان راه اندازی مجدد پایگاه داده

- تا 71 درصد افزایش عملکرد و تا 27 درصد افزایش در تعداد هسته های پردازنده ها

- Firmware مستقیم متصل شده به سیلیکون (Root of trust) ، کل زنجیره امنیت را تامین می کند

نوآوری های متفاوت :

محاسبات Software-defined و زیر ساخت های Converged برای اجرای طیف وسیعی از Workload ها و کاربردهای سنتی و محیط های multi-cloud

 

1- Silicon root of trust : یک اثر انگشت دیجیتالی را در سیلیکون ایجاد می کند و تضمین می دهد که سرور با نرم افزارهای مخرب بوت نشود

2- Firmware threat detection : در صورت به خطر افتادن سیستم عامل و یا در صورت نقص، شما می توانید به طور خودکار به حالت شناخته شده قابل اطمینان بازیابی و به سرعت سرور خود را مجددا به کار بیاندازید

3- Server data security : با پیاده سازی بالاترین سطح از الگوریتم های امنیتی شناخته شده با نام CNSA-Suite شما می توانید محرمانه ترین اطلاعات خود را در سرورها محافظت شده نگاه دارید.

4- Runtime Firmware Validation : میلیون ها خط از کد های Firmware قبل از بوت شدن سیستم عامل ها به توسط سیستم اعتبار سنجی Firmware که به توسط HPE ILO advanced premium security edition  فعال شده، اجرا می شود و این چکاپ هر 24 ساعت یکبار اعتبار Firmware سیستم را تعیین می کند، در صورت پیدا کردن کدی ناسازگار، سیستم ریکاوری امن اجازه می دهد که Firmware به بهترین حالت سلامت خود عقب گرد کند یا به تنظیمات کارخانه برگردد.

5- Intel® Xeon® Processor Scalable Family : نسل بعدی پردازنده های اینتل با قدرت پردازش بسیار بالاتر و حافظه متصل بسیار سریع تر و امنیت و مدیریت ارتقاء داده شده هزینه ها را برای workload هایی که به تاخیر حساس هستند به شدت کاهش می دهد.

6- HPE Scalable Persistent Memory Non-Volatile DIMM (NVDIMM) : حافظه های غیر فرار با سرعت و ظرفیت بالا

7- Intelligent System Tuning : تنظیم خودکار عملکرد کاربردها با استفاده از تکنولوژی های core boosting و jitter smoothing ، این مجموعه جدید از فن آوری های تنظیم سرور شما را قادر می سازد که منابع سرور را برای مطابقت با بارهای خاص برای یک محیط هوشمندتر به صورت پویا پیکربندی نمایید.

8- Hyper-Converged Ready Storage Density : ظرفیت NVMe به طور قابل توجهی بیشتر برای کارهای بزرگ با تاکید روی Write که نیاز به ذخیره / کشینگ پیشرفته دارند.

نرم افزار مدیریت زیر ساخت HPE :

مدیریت زیرساخت HPE به توسط مجموعه محصولات ProLiant با قابلیت های مدیریتی انعطاف پذیر ، مدیریت تعبیه شده ، مدیریت همگرا برای دیتاسنتر های Software-define شده و مدیریت پشتیبانی، ارائه شده است.

حاصل مدیریت سرورهای ProLiant به توسط نرم افزار مدیریت زیرساخت HPE افزایش بهره وری و دقت در کنترل منابع می باشد.

با مجموعه ای غنی از قابلیت هایی که به آسانی قابل دسترسی و استفاده از آن آسان است، مدیریت زیرساخت HPE شامل حوزه های حیاتی مانند استقرار و پیکربندی سرور، سلامت و هشدار، انرژی، برق، مدیریت از راه دور، و دسترسی به اطلاعات گارانتی و قرارداد از طریق یک پورتال مبتنی بر ابر می باشد.

اجزای اصلی و هسته ای که شامل مدیریت زیربنایی HPE هستند ،مدیریت تعبیه شده (Embedded Management) ، HPE iLO 5 و HPE OneView می باشند.

سرورهای HPE ProLiant با اتوماسیون داخلی HPE ، به گونه ای هوشمند هستند که عملا خود را مدیریت کنند

علاوه بر این، ابزارهای اسکریپت مانند Scripting Tool Kit (STK) و همچنین Service Pack برای ProLiant و مدیریت هوشمند بروزرسانی، ابزارهای نگهداری سیستم را فراهم می نمایند که بطور سیستمی رک سرور ها و Tower سرور ها  را با یک کلیک به راحتی در ابعاد یک دیتا سنتر بروز رسانی می کنند.

 HPE OneView :

HPE OneView یک موتور اتوماسیون زیرساخت می باشد که عملکرد ها را ساده می کند و سرعت ارائه اپلیکیشن ها و سرویس های جدید را بالا می برد. OneView سطح جدیدی از اتوماسیون مدیریت زیرساخت را با استفاده از رویکرد ایجاد Template ها (Software defined intelligence) برای آماده سازی، بروزرسانی و یکپارچه سازی منابع محاسباتی، ذخیره سازی و زیر ساخت شبکه ارائه می نماید و یک API مدرن استاندارد برای مدیریت یکپارچه طراحی شده است.

OneView همچنین امکان یکپارچه سازی سیستم های قدرتمند جدید را بازیر ساخت های قدیمی تر فراهم می کند.

با OneView فرمانروایی کنید :

- توسعه سریع تر زیرساخت ها : با استفاده از قابلیت ایجاد Template ها امکان فراهم سازی سریع و قابل اعتماد منابع مورد نیاز با توجه به احتیاجات اپلیکیشن ها فراهم شده است.

- دستورالعمل های ساده تر : نظارت مستقل، بروز رسانی آنلاین firmware ها و داشبورد جهانی جدید موجب سادگی دستورالعمل ها در مقیاس بالا تر می شود.

- افزایش بهره وری : API یکپارچه این قابلیت را به توسعه دهندگان می دهد که با استفاده از اپلیکیشن ها یک زیرساخت یکپارچه در اختیار داشته باشند.

مدیریت از راه دور iLO5 :

iLo5 که در تمامی سرور های نسل دهم HPE موجود می باشد یک عملکرد مدیریتی بسیار امن را فارغ از وضعیت سخت افزار و سیستم عامل فراهم می سازد و در حالتی که سرور به منبع برق متصل باشد حتی اگر خود سرور خاموش باشد قابل دسترسی می باشد.

iLo بسیار قدرتمند طراحی شده و این اطمینان را می دهد که عملکرد آن در برابر کاربران غیرمجاز کاملا محافظت شده است ، احراز هویت قوی را ارائه می دهد، امتیاز بندی کاربران برای سطح دسترسی و مجوز کاملا قابل تنظیم است ، اطلاعات رمزگذاری شده و کلید های امنیتی از دیگر قابلیت های آن می باشد.

راهکار های ذخیره سازی برای سرورهای HPE ProLiant :

با انتخاب دستگاه های ذخیره سازی HPE ، ارزش کامل سرمایه گذاری خود را کسب کنید .

HPE راهکار های Virtualized shared storage و محافظت و نگهداری از اطلاعات را ارائه می دهد و تجربه ای از سرویس، پشتیبانی و مدیریت آسان را در اختیار شما قرار می دهد.

با در کنار هم قرار دادن سرور ها و راهکار های ذخیره سازی ارائه شده به توسط این کمپانی می توانید نیازهای خود را در هر ابعادی با به صرفه ترین و راحت ترین حالت برطرف کنید.

سیستم عامل ها و محیط های مجازی :

رک سرور ها و سرور های Tower از Microsoft ، RedHat ، SUSE ، Oracle ، Canonical و ClearOS پشتیبانی کامل می کنند.

و در نهایت سرور های G10 به گفته مشتریان فراتر از حد یک سرور معمولی به عنوان مثال 2U هستند که تا به حال تست شده ، بسیار انعطاف پذیر با نصف زمان بوت آپ ، توسعه و آماده سازی هوشمند منابع به آسان ترین روش ، پشتیبانی از راه دور و ده ها ویژگی دیگر هستند که این محصولات را از موارد مشابه آن ها متمایز کرده است.

مختصری در ارتباط با ذخیره سازهای (HPE MSA 2050/2052 storage)

 

امروزه موفقیت خیلی از کسب و کارها ها با ابعاد کوچک یا متوسط به توانایی دریافت، ذخیره سازی و آنالیز داده ها بستگی دارد. 

تصور کنید که به یک مسافرت کاری رفته اید، بدون تاخیر به مقصد می رسید، ماشین از قبل منتظر شماست و به راحتی هتل مورد علاقه خود را هم پیدا می کنید، در حقیقت شما یک مسافر معمولی نبودید بلکه یک مشتری رویایی هستید که دوست دارید تجربه خوب خود را با بقیه در میان بگذارید!!
میزان پراگندگی و حجم اطلاعات بگونه ای است که از آن ها می توان برای ارتقاع بخشیدن زندگی مشتریان در زمینه های مختلف مثل تبلیغات هدفمند ، سیستم های هوشمند مانند CRM ها و ... استفاده کنیم، بر این اساس داشتن یک زیرساخت مناسب برای ذخیره سازی، کلید موفقیت شما برای استفاده بهینه از این اطلاعات می باشد.
در این جا لازم است که به 3 سوال اساسی پاسخ بدهید :

 

آیا سیستم CRM شما در حال رشد می باشد ؟ با توجه به این سوال باید یک ذخیره سازی انتخاب کنید که هم نیاز های امروز شما رو برطرف کند و هم پاسخگوی نیازهای آینده شما با توجه به رشد سازمان باشد.


آیا به سرویس هایی با سرعت بالا احتیاج دارید؟ سرعت بالای پاسخگویی سرویس ها باعث رضایت بیش تر کاربران می شود که یک Flash storage با استفاده از آخرین تکنولوژی درایو های SSD توانایی فراهم کردن این قابلیت را داراست.


آیا سرویس های شما در برابر از کار افتادن و خطا ها محافظت می شوند ؟ امروزه بروز خطا ها و از کار افتادن سیستم ها هیچ معنایی ندارد و مشتریان اشتیاقی به استفاده از آن سرویس ها ندارند، پس باید تجهیزاتی مورد استفاده قرار بگیرند که بهترین کارایی را داشته باشند.
HPE با ارائه راهکاری ساده، قابل اطمینان و مقرون به صرفه با نام HPE MSA به این نیاز ها پاسخ داده است و مشکلات رشد، سرعت و کارایی را برطرف کرده است.
این SAN Storage برای کسب و کارهای با سایز کوچک یا متوسط استفاده می شود که با توجه به قیمت مناسب آن برای بسیاری از سازمان ها مقرون به صرفه می باشد. اما توجه داشته باشید که این قیمت کم شما را به اشتباه نندازد !! انتظار ویژگی ها و سرویس های فوق العاده ای که این دستگاه در اختیار شما قرار میدهد را با این رنج قیمت نخواهید داشت!! از مشخصات فنی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

Capacity


• 960 TB Maximum
• Including expansion, depending on model


Drive description


• (192) SFF SAS/MDL SAS/SSD or
• (96) LFF SAS/MDL SAS/SSD
• Maximum including expansion, supported, depending on model


Host interface


• 16 Gb/8 Gb Fibre Channel (4) Ports per controller or
• 1 GbE/10GbE iSCSI (4) Ports per controller
• Supported


Storage controller


• (2) MSA 2050 SAN Controller
• Supported


Storage expansion options


• HPE MSA 2050 LFF Disk Enclosure or HPE MSA 2050 SFF Disk Enclosure or the HPE MSA 2050 SAS DC-Power Carrier Grade SFF Disk Enclosure


Clustering support


• Windows, Linux, HP-UX, OpenVMS


SAN backup support


• Yes


Systems Insight Manager support


• Yes


Compatible operating systems


• Microsoft Windows Server 2012
• Microsoft Windows Server 2012 R2
• Microsoft Windows Hyper-V
• HP-UX
• Red Hat Linux
• SUSE Linux
• VMware ESXi 5.x
• VMware ESXi 6.x
• Apple OS X


Form factor


2U


Warranty - year(s) (parts/labor/onsite)


• 3/0/0

 


از سایر ویژگی های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد :
2 برابر IOPS های بیشتر نست به نسل قبلی MSA 2042
راحتی در راه اندازی، استفاده و نگهداری
قابلیت Tiering خودکار با توجه به تغییرات workload ها
تکنولوژی جدید snapshot مجازی برای محافظت از اطلاعات و ریکاوری سریع اسنپ ها
کپی برداری از راه دور با FC و iSCSI از بروز مشکلات جلوگیری می کند
قابلیت توسعه آسان با هر ترکیبی از SSD ها


Features


Affordable Application Acceleration

The HPE MSA 2052 performs in excess of 200,000 IOPS.
The HPE MSA 2052 delivers 2x more performance than the previous generation.
Save 40% on HPE MSA 2052 with all-inclusive software and 1.6 TB of SSD capacity included.


Advanced Data Services with no Experience Required


Easy to install, easy to use, easy to maintain—no storage expertise necessary.
Automated tiering dynamically responds to workload changes, so you don’t have to.


Keep Your Business Running with Expanded Data Protection Features


New virtualized snapshot technology makes data protection and instant recovery a snap.
Remote replication with FC and iSCSI supports affordable disaster recovery.


Grow Flexibly now and Into the Future


Data-in-place upgrades protect drive investments and eliminate data migrations.
Start small and scale as needed with any combination of SSD, Enterprise or Midline SAS drives.

 

 

 

 

 

در آخرین روز های پایانی سال 2016 میلادی، سیسکو موفق به دریافت دو Certificate معتبر MEF Carrier Ethernet 2.0 و Miercom Performance Verified شد.

 دو Certificate فوق نتیجه تلاش های روز افزون سیسکو برای نو آوری در حوزه شبکه هستند. در سالی که گذشت شرکت های زیادی از نوآوری های سیسکو بهره فراوانی بردند. به طور مثال در جشنواره سالیانه Cisco Live، بانک Huntington اعلام کرد که موفق شده با استفاده از Cisco Intelligent WAN میزان Reliability زیرساخت شبکه ی خود را 65% و High Availability  را 100% افزایش دهد. همچنین سیسکو موفق شد جایزه Best of Interop را برای سرویس و فناوری های زیر دریافت کند:

 Cisco Enterprise NFV‌:

اولین راهکار تجاری مجازی سازی  برای شعبCisco Flexible Radio Assignment: قابلیت مدیریت هوشمند ظرفیت پهنای باند به صورت Real-Time برای دستگاه های Cisco Aironet Wireless Access PointsCisco FirePOWER Next Generation Firewall: اولین فایروال مبتنی بر تهدید و Fully Integrated درجهان

 و اکنون دو Certificate جدید سیسکو:

 MEF Carrier Ethernet 2.0 این Certificate به راهکارهای برتر حوزه Carrier Ethernet 2.0 داده می شود. برای دریافت Certificate مذکور، 634 Test Casee بر روی راهکارهای مورد بررسی صورت می گیرد. سیسکو با داشتن   Carrier-Class Router هایی همچون ISR 4000 Series و ASR 1000 Series توانست به راحتی در تمامی Test Case  ها نتایج بسیار مطلوبی کسب کند.

 علاوه بر Certificate معتبر فوق، سیسکو موفق به دریافت Miercom Performance Verified نیز شده است. موسسه Miercomm ادعای تولید کنند گان تجهیزات شبکه ای در خصوص Performance تجهیزات خود را در لابراتوارهای مجهزش مورد بررسی، و در صورت پاس شدن در آزمایشات متعدد به آنها  Certificate ی موسوم به Miercom Performance Verified اهدا می کند. دارا بودن Miercom Performance Verified Certificate برای نرم افزار های بستر Cloud از سخت افزار ها  مهم تر است. سیسکو موفق شده این  Certificate را برای ISR 4000 Series و از آن مهمتر، Cloud Services Router 1000V کسب کند.

گزارش تصویری اندیشه نگار پارس